تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
معرفی کتاب الفبای کوچینگ

معرفی کتاب الفبای کوچینگ

شنبه 20 دی 1399
21:38
علی اعتمادی فر

در کتاب الفبای کوچینگ چه می‌آموزید؟

  • واژه کوچینگ بسیار به گوشتان خورده اما نمی‌دانید کوچینگ چگونه به شما کمک می‌کند تا روز به روز بهتر شوید؟
  • می‌خواهید مهارت‌های کوچینگ را یاد بگیرید تا به خودتان و دیگران کمک کنید و یک عملکرد بی نظیر از خودتان به نمایش بگذارید؟
  • دوست دارید بدانید کوچینگ چه تفاوت و شباهتی با منتورینگ، مشاوره یا روان درمانی دارد؟
  • می‌خواهید بدانید چرا به کوچینگ می‌گویند هنر تسهیل‌گری؟

با صرف کمترین هزینه و زمان ممکن کتاب الفبای کوچینگ را مطالعه کنید تا دیدگاهتان نسبت به بسیاری از مسائل تغییر کند. پس اگر آماده تغییر، رشد و پیشرفت هستید، این کتاب را از دست ندهید. 

کوچینگ آمیزه‌ای از چالش و حمایت است و با مشاوره، درمان و منتورینگ تفاوت دارد. در کتاب الفبای کوچینگ، با مهارت‌های کلیدی کوچینگ آشنا خواهید شد که از آن میان می‌توان به ارتباط مؤثر، گوش‌شنوا و پرسشگری قدرتمند اشاره داشت. در این کتاب تمام مطالبی را گنجانده‌ایم که باید درباره کوچینگ بدانید.

سرفصل‌های کتاب الفبای کوچینگ

فصل اول: کوچینگ چیست؟

ریشه واژه کوچینگ برگرفته شده از این کلمه است؛ کاکس (Kocs) وسیله‌ای شبیه به کالسکه اما کمی بزرگ تر از آن، مردم مجارستان کالسکه‌هایی بزرگ تر از حد معمول ساختند تا بتوانند با کمک آن‌ها بار و کالا را ساده‌تر از وین به بوداپست حمل کنند.

این دقیقاً همان کاری است که یک کوچ انجام می‌دهد؛ کوچ به شما کمک می‌کند تا از نقطه الف (جایگاه فعلی‌تان) به نقطه ب (جایگاه ایده‌آل‌تان) برسید. در این فصل با مفهوم کوچینگ، کوچ و مراجع آشنا می‌شوید، فلسفه کوچینگ را درک می‌کنید و به تفاوت میان کوچینگ، منتورینگ، آموزش، مشاوره و درمان پی می‌برید.

فصل دوم: جلسات کوچینگ

جلسات کوچینگ زمانی موفق و تأثیرگذار می‌شوند که مراجع آماده تغییر باشد. از چالش‌ها نترسد، بخواهد به یک جایگاه ایده‌آل برسد، مسئولیت کارهایش را بپذیرد و قبول کند خودش مسئول رسیدن به این نقطه است. در این فصل با نحوه و زمان برگزاری جلسات کوچینگ آشنا می‌شوید. سپس تفاوت میان لیزر کوچینگ، کوچینگ گروهی، کوچینگ تیم و کوچینگ فردی شرح داده می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید چرا همه افراد به یک کوچ نیاز دارند، این فصل را حتماً مطالعه کنید.

فصل سوم: معرفی مهارت‌های کوچینگ

تا به حال برایتان سوال شده که چرا یک کوچ تا این حد توانمند است و می تواند به افراد کمک کند تا خود را تغییر دهند، پیشرفت کنند، روابط و عملکرد خود را بهبود بخشند و پتانسیل‌هایشان را شکوفا کنند. چوب جادوی کوچ همان مهارت‌ها و ابزارهایی است که سال‌ها تمرین، تجربه و ممارست باعث شده در وجود او نهادینه شوند.

در این فصل با مهارت‌ها و صلاحیت‌های کوچینگ آشنا می‌شوید؛ گوش شنوا، پرسش‌گری قدرتمند، ارتباط مؤثر، همدلی، قضاوت نکردن، راهکار ندادن، بازخورد دادن و تمرکز بر آینده.

فصل چهارم: گوش شنوا

به نظر شما چه تفاوتی میان گوش دادن و شنیدن وجود دارد؟ صداهای محیط سیستم شنوایی ما را تحریک می‌کنند و ما می‌شنویم، اما گوش دادن نیازمند تمرکز عمیق و پردازش اطلاعات در مغز است.
اگر می‌خواهید به تفاوت میان گوش شنوا و گوش دادن سطحی پی ببرید و با استفاده از تمرین‌های کاربردی، مهارت گوش شنوا را در خودتان تقویت کنید و از آثار معجزه آسای این مهارت در زندگی و کسب و کارتان بهره ببرید، این فصل را از دست ندهید.

فصل پنجم: مهارت پرسش‌گری

اگر همواره سوال‌های یکسانی از خودتان بپرسید، به نتایج یکسانی دست می‌یابید و هیچ تغییری در زندگی‌تان ایجاد نمی‌شود. پرسش‌ها به ما کمک می‌کنند تا نگاه متفاوتی نسبت به مسائل و موضوعات مختلف داشته باشیم، عمیق‌تر فکر کنیم، یاد بگیریم و رشد کنیم.
در این فصل از کتاب با انواع سوال ها آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید در حین سوال پرسیدن چه نکاتی را مد نظر قرار دهید. در نهایت با نمونه سوال‌های قدرتمند کوچینگی آشنا می‌شوید و می‌فهمید چه سوال‌هایی کوچینگی نیستند.

فصل ششم: مهارت بازخورد مؤثر

یک بازخورد مؤثر فراتر از قضاوت‌ها و اظهارنظرهای شخصی است و به مراجع کمک می‌کند خود را بهتر و بیشتر مرور کند و عملکردش را بهبود ببخشد. اگر می‌خواهید بدانید که یک کوچ حرفه‌ای چه زمانی و چگونه بازخورد می‌دهد و با شیوه درست بازخورد دادن و بازخورد گرفتن آشنا شوید، این فصل از کتاب برای شما بسیار مناسب است.

فصل هفتم: مدل و فرآیند کوچینگ

کوچینگ مکالمه محور است اما آنچه جلسات کوچینگ را از یک گپ و گفت دوستانه متمایز می‌کند، ساختار این جلسات است که بر پایه مدل‌های کوچینگی شکل می‌گیرد. در این فصل با معروف‌ترین مدل‌های کوچینگی از قبیل مدل Grow و Oscar و نحوه به کار گیری آن ها در جلسات کوچینگ آشنا می‌شوید. در پایان کتاب هم یک نمونه جلسه کوچینگی آورده شده تا ببینید یک جلسه کوچینگی چگونه برگزار می‌شود.

 

 

آکادمی کوچینگ مهراز

آموزش کوچینگ مدیران در همدان

سئوی سایت در همدان

 

 

سایت اصلی : آکادمی مهراز


موضوعات:
[ بازدید : 91 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آکادمی مهراز است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|