تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
لایف کوچینگ چیست؟

لایف کوچینگ چیست؟

جمعه 5 دی 1399
21:37
علی اعتمادی فر

لایف کوچینگ چیست؟

قطعاً برای هر فردی در یک مرحله از زندگی پیش آمده است که در انتخاب ادامه مسیر زندگی خود سرگردان شده باشد. یا برای هر فرد در زندگی شخصی اش پیش آمده است که شکست بزرگی را تجربه کرده باشد و از بالا و پایین رفتن زندگی گله مند باشد.

در این مواقع بهتر است با تمام وجود و تمام توان و قدرت خود قوی‌تر از هر روز دیگر عمل کرده، قدرتمندتر از هر زمان دیگر بدرخشید و تاثیر گذار تر از همیشه دست به اقدام و عمل بزنید. حال ممکن است با خود بگوئید چطور انجام چنین کارهایی ممکن است؟

جواب ما برای شما این است با استفاده از آموزش‌های لایف کوچینگ یا مربی رشد فردی می‌توانید در کوتاهترین زمان خودتان را آماده کنید تا بسیار پرقدرت و با انرژی به عرصه زندگی بازگردید و مشکلات را بسیار آسان حل کنید.

با استفاده از مربی رشد فردی یا لایف کوچینگ می‌توانید به سلامت از بین موانع و مشکلات عبور کنید در واقع لایف کوچینگ در زندگی برای شما همانند یک دوست عمل می‌کند که تمایل بسیار زیادی به پیشرفت شما دارد. البته کمکی که لایف کوچینگ به شما می‌کند از نظر روحی و عاطفی است.

روحیه شما را برای مقابله با موانعی که قطعاً باعث پیشرفت و ترقی شما می‌شود تقویت کرده و به مقابله با آن فرا می‌خواند. در واقع می‌توان گفت مربی رشد فردی یا لایف کوچینگ به آدم‌هایی که از لحاظ روحی سالم هستند کمک میکند تا در مسائل پیش آمده درر زندگی خود به طور کارا عمل کرده و همیشه شاهد موفقیت و شادابی بیشتری در زندگی خود باشند.

دقت داشته باشید لایف کوچینگ یک روانشناس و روانپزشک نیست بلکه یک شیوه و روشی است که به افراد با روحیه سالم کمک می‌کند تا هدف‌های خود را شناخته و به سمت به انجام رساندن آن اهداف حرکت کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب لایف کوچینگ را برایتان به روشنی بیان کرده و کاربرد آن در زندگی را برایتان شرح دهیم.

مطالبی که در ادامه این مقاله مطالعه میکنید طبق سر فصل‌های زیر به شما ارائه می‌گردد:

 • لایف کوچینگ یا مربی رشد فردی چیست؟
 • کمی با اهداف لایف کوچینگ یا مربی رشد فردی آشنا شوید.
 • افرادی که برای تکنیک مربی رشد فردی یا لایف کوچیک مناسب هستند و یا مناسب نیستند چه کسانی هستند؟
 • مزیت لایف کوچینگ چیست؟

لایف کوچینگ یک روانشناس و روانپزشک نیست برای استفاده از این تکنیک باید روحیه ای سالم داشته باشید زیرا لایف کوچینگ یک شیوه و روشی است که به افراد با روحیه سالم کمک میکند تا هدف‌های خود را شناخته و به سمت به انجام رساندن آن اهداف حرکت کنند.

لایف کوچینگ یا مربی رشد فردی چیست؟

لایف کوچینگ یا مربی رشد فردی یک تکنیک کاملا حرفه‌ای و برای هر فرد مختص به خودش است. لایف کوچینگ به افراد کمک میکند تا به اهدافی که در زندگی خود تعیین کرده اند هر چه سریعتر با موفقیت به آن برسند. لایف کوچینگ در زندگی افراد تغییراتی را برای رسیدن به اهداف ایجاد میکند.

با استفاده از لایف کوچ شما در طول فرآیند کوچینگ به جلو حرکت کرده  و توسط پرسیدن سوال به شما کمک میکند تا جست و جو و کشف کنید که جهت رسیدن به اهداف و رویاهایتان نیازمند چه اقدامات و مراحلی هستید.

لایف کوچ خیلی بهتر از یک مشاور برای شما عمل می‌کند. لایف کوچ‌ها از ابتدای راه تا پایان رسیدن شما به اهداف و مقاصدتان در جوار شما قدم برمی‌دارند.  دقت داشته باشید که لایف کوچ‌ها  منابع انگیزه بخش و الهام بخشی هستند که به شما فشاری را وارد می‌کنند تا به حداکثر توانمندی خود برسید و در جهت تحقق اهداف در زندگیتان قدم بردارید. در واقع می‌توانید لایف کوچ را مانند یک معلم خصوصی در نظر بگیرید که فشارهای لازم را روی شما جهت رسیدن به اهدافتان میاورد.

لایف کوچ‌ها اجازه نمی‌دهند رویاهای شما فقط در رویا باقی بماند و شما را در تحقق رویاهایتان بسیار کمک می‌کنند. به این صورت که هنگامی که شما به مشکل و موانع برخوردید کمک می‌کنند تا مشکل شما رفع شده و براحتی باقی راه را در تحقق رویاهایتان قدم بردارید. پس از آن شما را به سمتی فراتر از هدف‌هایتان کشیده و انگیزه لازم را درون شما ایجاد می‌کنند.

لایف کوچینگ به شما آموزش می‌دهد چگونه خودتان برای زندگیتان تصمیمات درست و به جا بگیرید. به این صورت که ابتدا پیش از تصمیم گیری باید اهداف خود را تعیین کرده و پس از آن اولویت اهداف خود را تعیین کنید.

البته دقت داشته باشید لایف کوچ‌ها به شما مشاوره نمی‌دهند یا نمی‌گویند کاری را انجام بده یا انجام نده. بلکه به شما کمک میکنند تا خودتان به راه حلی درونی برای حل مشکلاتتان برسید. در واقع شما را به سمت حل مسائل درونی با استفاده از راه حل‌های درونی هدایت می‌کنند.

لایف کوچینگ به افراد کمک میکند تا به اهدافی که در زندگی خود تعیین کرده اند هر چه سریعتر با موفقیت به آن برسند. لایف کوچ‌ها  منابع انگیره بخش و الهام بخشی هستند که به شما فشاری را وارد می‌کنند تا به حداکثر توانمندی خود برسید و در جهت تحقق اهداف در زندگیتان قدم بردارید.

افرادی که برای تکنیک مربی رشد فردی یا لایف کوچیک مناسب هستند و یا مناسب نیستند چه کسانی هستند؟

 

لایف کوچینگ همانند هر روش دیگری ممکن است برای برخی افراد مناسب و برای برخی دیگر از افراد روشی کاملاً نامناسب باشد. پس بهتر است پیش از آموزش‌های لایف کوچینگ ابتدا خود را مورد سنجش قرار داده تا متوجه شوید برای این روش یعنی لایف کوچینگ مناسب هستید یا خیر؟

افرادی که برای لایف کوچینگ مناسب هستند عبارت است از:

 1. بانوان
 2. افرادی که به مدیریت زمان علاقه دارند.
 3. افرادی که در رده سنی میانسال قرار دارند.

حال میخواهیم به بررسی هر یک از افرادی که لایف کوچینگ برایشان مناسب شمارده شده است بپردازیم. با ما همراه باشید.

 • بانوان

طبق تحقیقات انجام شده بانوان بیشتر از آقایان متقاضی لایف کوچینگ هستند. دلیل آن که بانوان تمایل بیشتری به لایف کوچینگ دارند این است که بانوان در حل مسائل زندگی بیشتر از آقایان نیازمند کمک هستند.

 • افرادی که به مدیریت زمان علاقه دارند.

یکی از کاربردهای لایف کوچینگ مدیریت زمان است. با توجه به آنکه در عصر جدید کارها افزایش یافته است اکثر افراد زمان کافی برای انجام کارهای خود را از دست داده اند. توسط لایف کوچینگ شما میتوانید کارهای خود را اولویت بندی کرده و کارهای غیر ضروری را حذف کنید.

 • افرادی که در رده سنی میانسال قرار دارند.

افرادی که در رده سنی میانسال که چهل سالگی تعبیر شده است قرار دارند نیز یکی از متقاضیان همیشگی لایف کوچینگ هستند. دلیل تمایل آن‌ها نیز این است که مسائل و مشکلات میانسالی را میخواهند تجربه کنند و با این روش یعنی لایف کوچینگ میتوانند با آغوشی باز به سمت میانسالی بروند.

حال باید به افرادی که برای لایف کوچینگ نامناسب هستند را برای شما نام ببریم. همان طور که قبل تر بیان کردیم لایف کوچینگ برای افرادی است که روحیه‌ای سالم دارند. در واقع پیش نیاز لایف کوچینگ روحیه سالم داشتن است.

افرادی که لایف کوچینگ برای آن‌ها نا مناسب است عبارت اند از:

 • افرادی که دارای افسردگی هستند یا افراد روان پریش.
 • افرادی که شجاع نیستند یا در واقع ترسو هستند.
 • افرادی که در زندگی خود هیچ هدف خاصی ندارند.
 • افرادی که دارایی کارایی بسیار پایین هستند.
 • افرادی که قدرت درک‌شان بسیار پایین است.
 • افرادی که به داشتن یک زندگی معمولی و عادی قانع هستند.

بانوان، افراد میانسال و افرادی که مدیریت زمان برایشان مهم است مناسب لایف کوچینگ بوده و افرادی که ترسو هستند، به زندگی معمولی داشتن قانع هستند، دارای کارایی بسیار پایین هستند، دارای افسردگی هستند، روان پریش هستند و در نهایت افرادی که در زندگی خود هدف خاصی ندارند لایف کوچینگ، گزینه نامناسبی برای آن‌ها است.

مزیت لایف کوچینگ چیست؟

 

دقت داشته باشید استفاده از لایف کوچینگ برای زندگی و روحیه شما بسیار انرژی بخش و دارای نکات مثبتی است اما اگر از لایف کوچینگ استفاده نکنید هم چیزی را در زندگی از دست نداده اید. اما باید پیش از رخ دادن یک واقعه به فکر درمان آن باشید و آمادگی‌های لازم را کسب کرده باشید.

البته اصلا به این فکر نکنید که در زندگی اتفاقات بد رخ میدهد، خیر این طور نیست اما شما با استفاده از لایف کوچینگ میتوانید به راحتی خود را در مسیر ثروت، خوشبختی، سعادت و موفقیت قرار دهید و هر رخدادی که نتایج آن منجر به مواردی که نام بردیم میشود را روانه زندگی خود کنید.

یکی از مزیت‌های لایف کوچینگ این است که زمانی می‌رسد شما به اهدافی فراتر از زندگی خود میندیشید.

لایف کوچینگ باعث میشود استعدادهای درونی شما شکوفا شود و دقیقاً شما را به آدمی که در رویاهای خود به آن میندیشیدید تبدیل می‌کند.

طبق تحقیقات انجام شده از کسانی که از لایف کوچینگ استفاده کرده اند ثابت شده است که :

 • ۸۰ درصد از افرادی که در لایف کوچینگ شرکت کرده بودند اعلام کردند اعتماد به نفسشان افزایش یافته است.
 • ۶۷ درصد از افراد شرکت کننده معتقد بودند با شرکت در جلسات لایف کوچینگ تعادل بین زندگی و کار آن‌ها برقرار شده است.
 • ۵۷ درصد از افراد شرکت کننده معتقد هستند با شرکت در جلسات بهره‌وری فردیشان بالا رفته و به راحتی زمان خود را جهت دستیابی به اهداف مدیریت می‌کنند.

شما با استفاده از لایف کوچینگ می‌توانید به راحتی خود را در مسیر ثروت، خوشبختی، سعادت و موفقیت قرار دهید و هر رخدادی که نتایج آن منجر به مواردی که نام بردیم می‌شود را روانه زندگی خود کنید.

کمی با اهداف لایف کوچینگ یا مربی رشد فردی آشنا شوید.

کوچینگ‌ها انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها لایف کوچینگ است. لایف کوچینگ یا همان مربی رشد فردی به افراد کمک میکند تا به هدف‌هایی که در زندگی خود تعیین کرده بودند دست یابند. در ادامه برخی از اهداف لایف کوچینگ را نام می‌بریم.

اهداف لایف کوچینگ عبارت است از:

 • عادت‌های مثبت و سازنده ای مانند مطالعه و ورزش روزانه برای شما ایجاد می‌کند.
 • توانایی کسب دستاوردهای جدید و حیاتی همانند سخنرانی برای جمع را در زندگیتان افزایش می‌دهد.
 • روابط شما را با دیگران بهبود می‌بخشد و باعث آداب معاشرت بهتر شما می‌شود.
 • اعتماد به نفس و حس مثبت نسبت به خودتان را در شما افزایش می‌دهد.
 • طرز فکر شما را به سمت و سوی افکار مثبت سوق می‌دهد.
 • بهره‌وری شخصی را در شما افزایش می‌دهد.
 • توانمندی‌های فردی شما را بسیار افزایش می‌دهد.
 • توانایی یادگیری مهارت‌های جدید را در شما افزایش می‌دهد.
 • توانایی رسیدن به آرامش درونی و حس خوب را در شما تقویت می‌کند.
 • عادت‌های منفی که شما در طول زندگی دارید مانند سیگار کشیدن، ورزش نکردن و … را از زندگیتان حذف می‌کند.

لایف کوچینگ اهداف بسیار زیادی را در زندگی شما به تحقق می‌رساند همانند: ترک عادات بد زندگی و حذف آن‌ها، افزایش اعتماد به نفس و حس مثبت به خودتان، توانمندی‌های شما را افزایش می‌دهد، آرامش درونی را در شما تقویت میکند، آداب و معاشرت شما را تقویت کرده و عادات مثبت را در زندگی شما رواج می‌دهد.

درمقاله بالا لایف کوچینگ را به صورت جامع به همراه اهداف و مزایا برایتان شرح دادیم. لایف کوچینگ در زندگی افراد تغییراتی را برای رسیدن به اهداف ایجاد می‌کند. با استفاده از لایف کوچ شما در طول فرآیند کوچینگ به جلو حرکت کرده  و توسط پرسیدن سوال به شما کمک می‌کند تا جست و جو و کشف کنید که جهت رسیدن به اهداف و رویاهایتان نیازمند چه اقدامات و مراحلی هستید. درواقع لایف کوچینگ به افراد کمک میکند تا به اهدافی که در زندگی خود تعیین کرده اند هر چه سریعتر با موفقیت به آن برسند.

لایف کوچ‌ها  منابع انگیره بخش و الهام بخشی هستند که به شما فشاری را وارد میکنند تا به حداکثر توانمندی خود برسید ودر جهت تحقق اهداف در زندگیتان قدم بردارید.

بانوان، افراد میانسال و افرادی که مدیریت زمان برایشان مهم است مناسب لایف کوچینگ بوده و افرادی که ترسو هستند، به زندگی معمولی داشتن قانع هستند، دارای کارایی بسیار پایین هستند، دارای افسردگی هستند، روان پریش هستند و در نهایت افرادی که در زندگی خود هدف خاصی ندارند لایف کوچینگ، گزینه نامناسبی برای آن‌ها است.

از مزیت‌های لایف کوچینگ میتوان به مدیریت زمان، افزایش خلاقیت در افراد، ترک عادات بد و ترویج عادات مثبت در زندگی مانند کتاب خواندن، ورزش کردن و خواب کافی، افزایش آرامش درونی، افزایش حس مثبت در افراد، افزایش توانمندی‌های افراد، افزایش روحیه اجتماعی و بهترشدن آداب و معاشرت در افراد اشاره کرد.


لایف کوچینگ در همدان
طراحی سایت در همدان


سایت اصلی : آکادمی مهراز

 


موضوعات:
[ بازدید : 61 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آکادمی مهراز است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|