تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
چرا باید طرح کسب و کار یا بیزینس پلن داشته باشیم؟

چرا باید طرح کسب و کار یا بیزینس پلن داشته باشیم؟

دوشنبه 24 آذر 1399
22:05
علی اعتمادی فر

چرا طرح کسب و کار داشته باشیم؟

طرح کسب و کار برنامه ای برای تجارت شما است و شروع یک تجارت بدون برنامه کاری اندکی خطرناک است. ما اغلب یک برنامه کسب و کار را به عنوان یک سند واحد تصور می کنیم که این کاملا اشتباه می کنیم. در واقعیت ، با توسعه مشاغل ، برنامه كاری برای هر شغل نیز با گذشت زمان تغییر خواهد كرد و هر كسب و كار خاصی با تغییر اهداف خود می تواند چندین طرح كسب و كار داشته باشد.

در این بخش از مقاله برای شما دلایلی را عنوان خواهیم کرد که گویای ضرورت داشتن یک طرح کسب و کار برای شروع یک بیزینس است.

برای تست امکان سنجی ایده تجاری خود

نوشتن یک طرح کسب و کار بهترین راه برای تست کردن این است که آیا ایده ای برای شروع یک تجارت مناسب است و امکان اجرای آن وجود دارد؟ به این ترتیب می توان گفت، طرح  کسب و کار به عنوان یک شبکه ی ایمن برای کسب و کار شماست و نوشتن یک طرح کسب و کار می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه های شما شود.

به شغل جدیدتان فرصت موفقیت می دهید

نوشتن یک طرح کسب و کار به شما اطمینان می دهد که شما، هم به اهداف گسترده عملیاتی خود می رسید و هم به امور مالی و جزئیات توجه کافی خواهید داشت. این به شما کمک می کند تا بازار هدف خود ، پیشنهاد فروش بی نظیر خود و استراتژی های قیمت گذاری بهینه را تعریف کنید، همچنین نحوه تهیه و فروش محصولات خود را برای مشتریان تشریح کنید. علاوه بر این ، تعیین و تهیه بودجه لازم، به تعیین میزان نیازهای سرمایه گذاری و عملیاتی شما کمک می کند.

تهیه وام و تامین بودجه مالی در صورت نیاز

بیشتر مشاغل جدید برای شروع کار و سرمایه در گردش نیاز به یک منبع تامین مالی دارند و بدون داشتن یک طرح کسب و کار که به خوبی توسعه یافته باشد ، امکان دریافت تأمین اعتبار بدهی از موسسات مالی مستقر مانند بانکها یا تأمین سرمایه از طریق سرمایه گذاران وجود ندارد.

داشتن یک برنامه تجاری به روز ، شانس بسیار بهتری به شما می دهد تا بتوانید پولی را که برای ادامه بهره برداری یا گسترش آن نیاز دارید ، بدست آورید.

برای اینکه برنامه ریزی شغلی قابل مدیریت و کارآمد باشد

اگر می خواهید شروع به کار کنید ، به یک طرح کسب و کار نیاز دارید. مشاغل مختلف، پویا هستند، آنها تغییر و رشد می کنند و با تعیین اهداف جدید ، برنامه تجاری اصلی شرکت نیاز به بازنگری دارد. طرح کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا ببینید بر اثر بازنگری، چه اهدافی برای کسب و کار شما حاصل شده است و چه تغییراتی باید ایجاد شود یا چه مسیرهای جدید برای رشد شرکت شما باید در نظر گرفته شود.

برای جذب سرمایه گذاران

چه بخواهید برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید و چه بخواهید یک سرمایه گذاران را جذب کنید ، باید یک طرح کسب و کار خوب داشته باشید. برای این که یک سرمایه گذار به همکاری با شما علاقه مند شود، به یک سند مکتوب نیاز دارد که بتواند آن را مطالعه کند، قبل از اینکه آمادگی خود را برای انجام هرگونه تعهد جهت سرمایه گذاری ، اعلام کند.

نوشتن یک طرح کسب و کار بسیار وقت گیر است ، اما اگر می خواهید یک تجارت موفق داشته باشید، نوشتن بیزینس پلن برای آن ضروری است. اگر شغل شما طرح کسب و کار ندارد ، شاید وقت آن رسیده است که این کار را شروع کنید.

از اینکه تا پااین مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.

بیزینس پلن در همدان
طراحی سایت در همدان
سئوی سایت در همدان
بیزینس کوچینگ


سایت اصلی : آکادمی مهراز


موضوعات:
[ بازدید : 56 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آکادمی مهراز است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|